Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

CZY TOREBKA TO BAGAŻ PODRĘCZNY?

W większości tanich linii lotniczych na pokładzie samolotu można mieć ze sobą tylko jeden bagaż podręczny. Wtedy torebka musi zmieścić się do torby/walizki, którą bierzemy ze sobą na pokład – tak samo jak np. teczki, laptopy, nesesery i inne tego typu przedmioty.

W liniach lotniczych Ryanair można wziąć ze sobą dwa bagaże podręczne. Wtedy torebka staje się małym bagażem podręcznym – nie może jednak przekraczać wymiarów 35 x 20 x 20 cm. Z kolei niektóre linie lotnicze – zwłaszcza Wizz Air – interpretują go jako taki, który mieści się pod siedzeniem przed pasażerem oraz nie przekracza wymiarów 42 x 32 x 25 cm.

Większość rejsowych linii lotniczych pozwala na zabranie ze sobą, oprócz bagażu podręcznego, dodatkowo torebki, teczki czy laptopa.

Kwestia torebki jako bagażu podręcznego jest jednak ściśle zależna od rodzaju linii lotniczych, jakimi decydujemy się podróżować. Nie bez znaczenia pozostaje rozmiar torebki – jeśli jest ona nie duża, mamy większa pewność, że linie lotnicze, które pozwalają wnieść bezpłatnie dwa rodzaje bagażu, potraktują ją jako mały bagaż podręczny.

pixel